TÜRKİYE’NİN EVDEKAL ÇAĞRISINA UYGUR TÜRKLERİNDEN DESTEK
SON DAKİKA

TÜRKİYE’NİN EVDEKAL ÇAĞRISINA UYGUR TÜRKLERİNDEN DESTEK

Çin virüsün Türkiye'de görülmesinin ardından sağlık bakanlığınca ardı ardına açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Virüsün başladığı ilk günlerde İç işleri bakanı Süleyman Soylu olağanüstü hal ilan edilip edilmeyeceğine ilişkin açıklamalarında herkesin kendi olağanüstü sürecini ilan ederek evlerinde kalmalarının doğru olacağını bildirmişti.

Bakan soylunun çağrısına Türkiye’deki Doğu Türkistan camiası olarak uyuldu. 

Bilindiği üzere Türkiye’de yaşayan çok sayıda Doğu Türkistanlı bulunuyor ve bunların çoğu da İstanbul’da ikamet ediyor. Çin virüsü yüzünden evine kapanan ihtiyaç sahibi Doğu Türkistanlılar var.

Bu geçici süreçte Türkiye'nin çok kayıp vermeden salgını atlatması için elleri duada olan İhtiyaç sahibi Doğu Türkistanlılara, özellikle Küçük çekmece ilçesinde Doğu Türkistanlıların ortak yardım kuruluşu olan Doğu Türkistan Mavi Ay İnsani Yardım Cemiyeti tarafından yardımlarda bulunuldu.

Salgının bertaraf edilmesine kadar yaşlı hemşehrilerin evlerinde kalması için gerekli her türlü kolaylığın sağlanacağını bildiren Mavi Ay yetkilileri ihtiyaç sahibi Doğu Türkistanlıların temel gıda sıkıntısını gidermek için çalışacağını ifade etti.

Ayrıca İstanbul’da yaşayan hemşehrilerin evde kalması doğrultusunda neye ihtiyacı olursa Mavi Ay’a müracaat etmesini diledi.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 172 kişi okudu!
25/03/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.