TÜRK MEDYASINDA DOĞU TÜRKİSTAN

TÜRK MEDYASINDA DOĞU TÜRKİSTAN

22 Ocak Ellerinde Doğu Türkistan ve Türk bayrakları ile Zeytin Dalı  Harekatı'na destek amaçlı pankartlar taşıyan 600 yakın Uygur Türklerinin Zeytinburnu 15 Temmuz  Meydanı'na gelmesi, Uzun bir süredir sessizliğini koruyan Türk medyasında Doğu Türkistanın tekrar Gündeme Gelmesine bir kapı açtı.

Doğu Türkistanın Anadolu Ajansı, Doğan Haber Ajansı, İhlas Haber Ajansı, A haber, TRT,Cnn Türk, Haber 7,Hürriyet Gazetesi, Milliyet Gazetesi, Yeni Çağ Gazetesi, Sözcü Gazetesi, Star Gazetesi gibi daha nice medya kuruluşlarınca Gündeme Getirildi.

Mehter marşları çalan ve sık sık "Her şey vatan için" ve "Vatan sana  canım feda" sloganları atan gruba Doğu Türkistanlı kadın ve çocuklar da destek  veren eylemde Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Başkanı Hidayetullah  Oğuzhan, orada yaptığı açıklamada, Doğu Türkistan halkının vatansızlığın ne  olduğunu çok iyi bildiğini ifade ederek, vatan bildikleri Türkiye’ye destek vermek  istediklerini söyledi.

Oğuzhan, bu amaçla askerlik şubesine giderek TSK'nın Afrin’e  düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na gönüllü asker olarak katılmak için Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanı Albay Halil Akar'a dilekçe verdi.

Bu Haberi 5235 kişi okudu!
23/01/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.