TRUMP HÜKÜMETİ'NE SUNULDU;ÇİN’E YENİ AMBARGOGELİYOR
SON DAKİKA

TRUMP HÜKÜMETİ'NE SUNULDU;ÇİN’E YENİ AMBARGOGELİYOR

Çin komünist yönetimi 2017’den itibaren milyonlarca Uygur ,kazak ve başka müsülmanları Terörist, bölücü ve dini aşırıcı yaftasıyla eğitim adı altındaki toplama kamplarına veya hapse mahkum ederek dünyaya onların orada teknoloji ve meslek eğitimleri aldıklarını iddia ediyordu .

Çin yerel kaynaklarından elde edilen bilgilere göre Çinli yetkililerin Eğitim merkezi dediği Toplama Kamplarında yöneticiler arasında rüşvetçilerin çoğaldığı ve sık sık rüşvet olaylarıyla bir çok yöneticinin tutuklandığı öğrenildi.

İnsan hakları ve hukukunu hiçe sayarak bu kamplar ve içerisindeki sayısız masum insan üzerinden pirim kazanmak isteyen bazı Çinli şirketlerin fabrikalarında toplama kamplarındaki insanları çalıştırarak yurt dışına ithal edilecek ürünler ürettiği biliniyorken, Toplama kamplarındaki bazı yöneticilerin kamplardaki tutsakların sayısını gizleyip Çinli Yetkililere yanlış rapor sunarak daha çok yardım parası aldıkları da ortaya çıkmaya başlamıştı.

Bu hakta ABD devlet meclisindeki bazı senatoların Trump hükumetinin Doğu Türkistan’daki insan haklarını çiğneyen Çin memurları ve onlarla işbirliği içerisinde olan Çin firmalarına ambargo uygulama talebini sunduğu bildirildi.

FATMA HASAN
Bu Haberi 403 kişi okudu!
02/09/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.