TRUMP ÇİN’İ SUÇLAMAKTAN VAZGEÇTİ

TRUMP ÇİN’İ SUÇLAMAKTAN VAZGEÇTİ

New York Post’un 5 Mayıs'ta verdiği haberine göre ABD Başkanı Donald Trump'ın Çin'e yönelik tutumunu değiştirdiği öne sürülüyor.

Çin'in kasıtlı olarak virüs üretmediğini söyleyen Trump New York Post’a konuşarak Çin’in virüsün dünyanın geri kalanına yayılmasından sorumlu olduğunu ancak Çin'in kasıtlı olarak virüs üretmediğini dile getirerek daha önceki tüm suçlamalarından vazgeçti.

Önceki konuşmalarında virüsün Wuhan laboratuvarından çıktığı ile ilgili güçlü delillerin olduğunu fakat detayını açıklama zamanı gelmediğini ifade eden ABD başkanı Trump, Virüsün gerçekten Wuhan'da ortaya çıktığını ama tartışmalara neden olan Wuhan viroloji laboratuvarından çıkmadığını, Çin’in hatası ise dünyanın geri kalanına virüsün yayılmasına izin verdiğini söyledi.

Trump ayrıca muhabirlerin" Salgın’ın Çin ile ABD arasında sıcak çatışmalara yol açacak mı“ sorusuna savaş hakkında konuşmak istemediğini ve daha önce Çin ile ticaret anlaşması imzaladığını, ilişkilerin anlaşma sırasında çok ideal yürüdüğünü, salgın meselesinin daha sonra ortaya çıktığını ifade etti.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 280 kişi okudu!
07/05/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.