SUUD’TA MAHSUR KALAN UYGUR TÜRKLERİ TÜRKİYE’YE DÖNDÜ

SUUD’TA MAHSUR KALAN UYGUR TÜRKLERİ TÜRKİYE’YE DÖNDÜ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Çin virüsüyle mücadele sürecinde, Türkiye'nin dünyanın neresinde olursa olsun vatandaşlarının yanında olduğunu söyledi.

Bu zorlu süreçte dünyanın dört bir yanından 25 bin vatandaşı aileleriyle buluşturduklarını kaydeden Oktay, Cumhurbaşkanlığı talimatlarıyla, 59 ülkeden yaklaşık 25 bin vatandaşın yaklaşan ramazan ayını ve bayramı evlerinde geçirebilmeleri için Dış işleri, İçişleri, Ulaştırma ve Altyapı, Sağlık, Gençlik ve Spor bakanlığı ve ilgili valiliklerle birlikte büyük çaplı operasyon başlatıldığını ve vatandaşların mübarek Ramazan Bayramında sevdikleriyle kucaklaşmaları için bir takım adımlar atıldığını ifade etti.

‪Konuyla ilişkin sosyal medya hesabında açıklama yapan Doğu Türkistan Teşkilatlar birliği başkanı Hidayet Oğuzhan, “Devletimiz Suudi Arabistan'dan Türk Vatandaşlarının tahliyesi için giden Türk Uçağıyla Suud'ta mahsur kalan Uygur Türklerinide geri getirerek Türkiye’deki aileleri ile kavuşmasına vesile olduğu için Doğu Türkistan Camiası Dua ve minnetlerini arz ediyor”. Paylaşımını yaptı.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 412 kişi okudu!
18/04/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.