ŞEHİTLER İÇİN ANKARA AYAĞA KALKTI
SON DAKİKA

ŞEHİTLER İÇİN ANKARA AYAĞA KALKTI

8 Haziran Ankara Hacı Bayram Veli camisinde, cuma namazı sonrası Doğu Türkistan'da şehit edilen kanaat önderi,  Alim Abdulehehad MAHSUM, Abdureşit Hacı ve diğer şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazının hemen ardından, Ankara Özgür-Der Öncülüğünde Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma derneği gençlik kolları Ankara temsilcisi ve Doğu Türkistan Yeni Nesil hareketi ile ortaklaşa basın açıklaması düzenlendi.

Bu sesi duyuyor musunuz?

Açıklamada Ankara Özgür-Der adına konuşan Yusuf Ahmet kaya: Ey Aziz İslam beldesi Doğu Türkistan’da kardeşlerimiz kahru perişan halde duyuyor musunuz?!

Niçin avaz avaz, çığlık çığlık, eylem eylem, dua dua kardeşlerimize sahip çıkmıyoruz diye konuştu.

Bıçak Kemiği deldi!

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma derneği gençlik kolları, Doğu Türkistan Yeni Nesil hareketi adına Selahaddin Kaşgarlı da Artık bıçağın kemiğe dayandığı noktaya geldik. Bilinmesini isteriz ki; ayakta duracak mecalimiz, acımızı dindirecek tesellimiz kalmamıştır, Türk milletinin en kadim kolu olan uygular dünyanın gözleri önünde adım adım yok ediliyor, bunu görmezden gelen bütün insanlığı, Vicdan mahkemesinin adaletine havale ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Allah var onlar için dua edin...

Malezyada Üniversite okurken Çin hükümetinin baskılarından dolayı Doğu Türkistana dönmek zorunda kalan ve hala haber alınamayan Gülgine Taşmematin Malezyada beraber okuduğu Zehra Altın hanım; Türk kamuğyuna seslenerek " bu benim arkadaşım, canımdı. Ben ondan haber almak istiyorum.

Biz niçin Filistin için gösterdiğimiz direnişi, duyarlılığı, Doğu Türkistan için göstermiyoruz?  Allah var onlar için dua edin...  " İfadelerini kullandı.

Bu Haberi 1747 kişi okudu!
09/06/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.