SADECE BİR İLÇEDEN 3000 ÇOCUK TUTSAK EDİLDİ
SON DAKİKA

SADECE BİR İLÇEDEN 3000 ÇOCUK TUTSAK EDİLDİ

Çin Rejimi Doğu Türkistan’da Anne Babaları tutuklanıp ‘’Yeniden Terbiye Merkezi’’ adı altında tutsak edilerek Nazi Toplama Kamplarına Kapatılıyor. Onlardan Geriye Kalan sahipsiz çocuklarını ise Çinlileştirme merkezlerine yerleştiriyor.

28 Ağustos Özgür Asya Radyosunun Haberinde Doğu Türkistan’ın Hoten ili Kiriye ilçesinden 3 bin kimsesiz çocuğun sözde “Melekler Yuvası” olarak adlandırılan Çinlileştirme merkezine götürdüğü ve bu çocukların 4 ile 18 yaş arasındaki çocuklar olduğu ortaya çıktı.

''Melekler Yuvası'' projesi kapsamında Uygur  Çocuklar Birer Çinli Olarak Yetiştiriliyor.

Haberde Çin yönetiminin Doğu Türkistan’da tesis ettiği toplama kamplarının yanı sıra anne babaları toplama kampına götürülen çocuklar için ‘’Darlitam’’ adı verdikleri çocuk yuvalarının da yaygınlaşmaya başladığı biliniyordu. Ancak Melekler Yuvası adıyla tesis edilen Çinlileştirme Merkezlerinin kullanıma açılması, Çin’in yeniden icat ettiği Asimilasyon projelerinden biri olduğu ifade ediliyor.

Çocukları Dış Dünyayla Hiçbir Temas  Bulundurmuyor.

Kiriye ilçesinde Darlitam’ların dışında bu tür merkezden iki tane olduğu,  birinin Geçen yıl toplama kamplarının tesis edilmesi ile beraber açıldığı, sahipsiz kalan çocukların çoğalması üzerine Nisan 2018 de bir tane daha kullanıma açıldığı ileri sürülüyor.

Ayrıca bu merkezlerin polisler tarafından kuşatılarak gözetildiği, Çocukların dış dünyayla temas etmesinin yasak ve tamamen kesildiği de belirtiliyor.

Bu Haberi 4144 kişi okudu!
29/08/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.