REİS-İ CUMHUR, DERDİMİZE KULAK VERDİ
SON DAKİKA

REİS-İ CUMHUR, DERDİMİZE KULAK VERDİ

6 Mart  vicdan konvoyu için istanbul Yenikapı meydanıda toplanan 150 Doğu Türkistanlı hemşerilerimiz, 55 Ülkeden gelen Kadınlar ile beraber saat 12 gibi yola çıkmıştı. Ve ilk durağı izmit kocaeli büyükşehir belediyesi uluslararası fuar merkezi oldu.

15:30 gibi tekrar yola çıktı ve ikinci durağı Sakarya Adapazarı Atatürk spor salonuna ulaştı. Orada  Düzenlenen programa Sonrası 21:30 da tekrardan adanaya yola çıktı.

7 Mart  Sabah saat 9 da ihh yönetim kurulu üyesi Gülden sönmez "Suriyede hapishanede olan kardeşlerimizin kurtuluşu ve Doğu Türkistan zulum gören kardeşlerimiz, Savaş yok ama büyük zulum, ağır baskı altında olduğu için yola çıktığını ve kadınlar sessiz çığılıklarıyla seslerini dünyaya duyuracağını" ifade etti.

Saat 12 de Aksaray’a ulaştı ve öğle yemeğinden sonra tekrar bir sonraki durağa ulaşmak için Adana’ya yola çıktı.

Adanadan sonra Başkent Ankaraya Ulaştı Ve Cumhur Başkanlığı Külliyesinde Cumhur Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Vicdan Konvoyu Heyetini Kabuletti, Doğu Türkistan Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Mensuplarından Minevver Özuygur Hanım 40 Milyon Doğu Türkistanlı Adına Ay yıldızlı Gök Bayrağımızın işlendiği Atkıyı Sayın Cumhur Reisi Ve Eşi Emine Erdoğan hanım efendiye takdim ederek Doğu Türkistan halkının duasını ve orada yaşanan zulmü arz etti.

Bu Haberi 5103 kişi okudu!
07/03/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.