PEKİN, UYGURLARI TERÖRİST, BÖLÜCÜ, AŞIRICI VE KARANLIK GÜÇLER OLARAK BELİRLEDİ.
SON DAKİKA

PEKİN, UYGURLARI TERÖRİST, BÖLÜCÜ, AŞIRICI VE KARANLIK GÜÇLER OLARAK BELİRLEDİ.

Çin Merkezi yönetimin Doğu Türkistan’da sözde Sosyal istikrarı koruma, “Karanlık Güçlerle Mücadele” adı altında halkı ispiyonluğa zorlamasının ardından bir kısım bölgede yerel yönetimin sivil halkında bir birlerini ihbar etmesine süre tanımladığı ortaya çıktı.

Elde edilen bilgilere göre Aksu Şehir il valiliği, İl mahkemesi, İl Disiplin Kurulu İl emniyet Müdürlüğü ve İl adliyesi ortaklaşarak vatandaşlara, Sözde “Karanlık Güçler’’ olarak görülen ve ya şüphe duyulan kimseleri 30 mayıs 2019 tarihine kadar ihbar etmesi için süre verdiği öğrenildi.

AŞIRICI, BÖLÜCÜ, TERÖRCÜ VE KARANLIK GÜÇLER DERKEN MÜSLÜMAN TÜRKLERİ GÖSTERİYOR.

Söz konusu sözde karanlık güçler ise ‘’Görevini kötüye kullanan yönetici, Etnik gurup, Hemşehrilik, Akrabalık, Dindaşlık bağı yüzünden bölücü veya aşırıcı unsurları saklayan,veya her hangi bir terör örgütü mensubu veya şüphelisine kanat geren iki yüzlü Memur yada karanlık güçleri ihbar etme talimatı verildiği öğrenildi.

Gözlemciler ise Pekin yönetiminin Doğu Türkistan’da ‘’Bölücü, Aşırıcı, Terörcülere karşı mücadele bahanesi ile milyonlarca insanı hapsederek işlediği insanlık dışı cinayetlerine, bu kez de “Karanlık Güçlerle Mücadele” diye bir yenisini eklediğini ve bu çerçevede yine sayısızca Müslüman Türkü temizleyeceğini vurguladı.

MUHAMMED ALİ ATAYURT
Bu Haberi 860 kişi okudu!
01/05/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.