PEKİN, GÜVERCİNİ DAHİ TEHLİKELİ MADDE KATEGORİSİNE ALDI
SON DAKİKA

PEKİN, GÜVERCİNİ DAHİ TEHLİKELİ MADDE KATEGORİSİNE ALDI

Çin komünist hükumeti Yıllardır Müslüman Uygur Türklerine yaptığı tüm baskı ve rejim uygulamalarını kendi halkına da aynı şekilde uyguluyor.

Bitter Winter haberine göre Çin’in Shandong eyaleti yerel hükumeti tarafından bölge sakinlerine “Halktan Bilgi Toplama Formu” dağıtılarak halktan sahıp olduğu her ne varsa kullandığı günlük eşyalarına kadar kesinlikle yazmalarını talep ettiği öğrenildi.

Doğal gaz Tüpünden bıçağa, elektrikli motosikletten, evcil hayvanlarına kadar hatta kedi, köpek, güvercinlerin de kaydedildiği ileri sürülürken hepsinin tek alana yazıla bildiği ve alan başlığına tehlikeli maddeler kategorisi yazıldığı dikkat çekiyor.

Ayrıca dükkan ve kamu şirketlerinin çokça kullandığı dijital reklam ilanlarında kullanılan LED ekranlarının da tehlikeli maddeler kategorisine alındığı, bunun nedeni ise birkaç ay önce Qingdao eyaletindeki bazı dijital reklam ekranlarında gösterilen reklamlarda Çin komünist partisi'ne karşı sloganların atıldığı bahanesiyle her yerde yasaklandığı yer alıyor.

Kaynak:bitterwinter.org
YUSUF KERVAN

 

Bu Haberi 344 kişi okudu!
14/06/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.