ÖNCE NAMAZ KILDIN DİYE TUTUKLANDI, SONRA ZORLA NAMAZ KILDIRDI
SON DAKİKA

ÖNCE NAMAZ KILDIN DİYE TUTUKLANDI, SONRA ZORLA NAMAZ KILDIRDI

Çinlilerin uluslararası toplumun gözünü boyamaya ve kandırmaya çalıştığı hep söylenen ve herkesçe bilinen bir şey, Çin’in bilgi ablukası yüzünden bazı bilgiler geç ifşa oluyor fakat er yada geç gerçek yüzü gizlendiği yerden ortaya çıkmakta.

Çin zülümünden kurtulan zümret Davut hanım 2017’de Ürümçi Köktirek Cami’nin imam hatibi Ömer Recep hocanin tutuklanmasından sonra kapatılan Cami’yi Doğu Türkistan’a ziyarete gelen uluslararası basına ‘’bölgede dini kısıtlama yok. Her kes Özgür bir şekilde dinini yaşıyor’’ hissi vermek için açık tuttuğu ve çevredeki insanlara Cami’ye gelmesini duyurarak cemaate 20 yuen’den para dağıttığı bunların arasında ceza kampında işkence sırasında şehit düşen babasınında olduğunu anlattı.

Anlatılanlara göre muhtarlıktan yetkililerin kaldığı evlerine gelip bir günlüğüne Köktirek Cami’inde namazı kılmasını ve gelen misafirlerin sorularına komünist partiyi savunan cevaplar vermesini ve onlara iyi davranması gerektiğini özellikle dini özgürlük konusunda herkesin özgür olduğunu söylemesi için vede her vakit namaz için 20 ‘den 100 yuen para verdiğini aktardı.

FATMA HASAN
Bu Haberi 346 kişi okudu!
06/11/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.