NAZİ KAMPINDAN SERBEST BIRAKILDI ANCAK...
SON DAKİKA

NAZİ KAMPINDAN SERBEST BIRAKILDI ANCAK...

26 Mart Buo Xun Haber Sitesinde yayınlanan haberlere göre Doğu Türkistan’ın İli Kazak Özerk Bölgesinden 87 yaşında  olan kazak dede ölüm döşeğinde iken, aralık 2017 de Gulca Şehrine tesis edilen Nazi Kampından serbest bırakıldığını ve orada yaşadığı işkencileri arkadaşlarına anlatıyor.

Çinlilerin toplama kampındaki Doğu türkistanlıları sürekli olarak dövdüklerini, dayanamayıp bayılanları yüksek sesli hopörler bulunan odacıklara kapatarak acı çektirdiğini, Çok sayıda kişilerin göz, Kulak, Burunlarından kan akana denk devam ettirdiğini anlatıyor.

içki içirdiğini, sarhoş olunca ise et diyerekten domuz eti Ve pisliklerini yedirdiğini, karşı gelenleri sabahtan akşama kadar özel yapılmış çıngıraklı aletleri başına geçirerek veya 21 saat diz üstü oturtarak işkence etmekte olduğunu, İşkence sonucu insanların ya akıl sağlığını yitirerek veya idrar Ve dışkılarını kontrol edemez hale geldiklerinde anca  serbest bıraktığını anlatıyor.

Kazakistan Vatandaşlığını kazanan, Doğu Türkistanlı Kazak Yazar, Doğu Türkistan Yazarlar Çemiyetinin Eski Üyesi Devlet beg Almatı da Düzenlenen toplantıda söz alarak Çin’in toplama kamplarında tutulan Doğu Türkistanlılara çeşitli işkenceler uyguladığını dilegetirirken, Özellikle insan ların başına geçirilen özel yapılmış çıngıraklı aletlerin Her gün 21 Saat durmadan gürültü dağıttığına dikkat çekiyor. Ve bu alet ile cezalandırılanların akli dengesinin bozulduğunu ifade ediyor.

Bu Haberi 1865 kişi okudu!
30/03/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.