NAZİ KAMPI CİVARINDAKİ AHALİDEN KORKUNÇ İDDİA
SON DAKİKA

NAZİ KAMPI CİVARINDAKİ AHALİDEN KORKUNÇ İDDİA

Son zamanlarda Çin’in Doğu Türkistan’da tesis ettiği Toplama Kamplarına atılanların sayısı çoğaldıkça Çin yönetimi de alternatif yöntemlere başvurmaya başladı.

8 Temmuz Bitter Winter haber sitesinde Doğu Türkistan’ın kumul Vilayetine bağlı Shigobi şehrindeki bazı sağlık ocaklarının Toplama merkezine dönüştürüldüğü ve Kısa bir süre sonra kalabalık yüzünden insanları inşası daha yeni tamamlanan toplama kamplarına nakledildiği yer alıyor.

Bilgilere göre kumul vilayetindeki diğer bir toplama kampının kapısına “Şikayet ve Hukukçuluk Eğitim Merkezi” yazılan tabelanın asıldığı ve çevresinin sıkı bir güvenlik önlemi ile korunmakta olduğu da belirtiliyor.

2017 yarı yıl tamamen erkeklerin tutsak edildiği diğer yarısında ise kadınların tutsak edilmeye başladığı, toplama kampı civarındaki ahalilerin sürekli olarak komünist parti şarkıları söyleyen kadın seslerini duyduğu da bildiriliyor.Kumul vilayetinden muhabire konuşan gizli Tanığın verdiği bilgiler ise Kumul vilayetine bağlı Yiju bölgesindeki 13. Ceza evinin Kampa dönüştürülmeye başladığını, ayrıca mesleki ve teknik Okulu yazılı tabelalar asılan küçük çaptaki kamplarında bulunduğunu, içinde tutulanların Uygurlar olduğunu da ortaya çıkarıyor.

Bu Haberi 1838 kişi okudu!
09/08/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.