KUKLA YÖNETİCİLER: “ÇOĞU UYGUR EĞİTİMİNİ TAMAMLADI, EVLERİNE DÖNDÜ” DEDİ
SON DAKİKA

KUKLA YÖNETİCİLER: “ÇOĞU UYGUR EĞİTİMİNİ TAMAMLADI, EVLERİNE DÖNDÜ” DEDİ

Çin’in organ yayını Tanrıdağ haberine göre Çin Komünist Partisi iletişim ofisi Doğu Türkistan’ın vaziyeti hakkında basın toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda Komünist parti üyesi Uygur kökenli bölge başkanı Şöhret Zakir bölge yönetimi daimi üyelerinden Erkin Tuniyaz ve Kaşgar vilayetlik parti komitesi sekreter yardımcısı Perhat rozi‘ler yine her zamanki gibi Doğu Türkistanın büyük gelişmeler kaydettiğini, halkın dini özgürlüğü ve başka tüm haklara sahip olduğu yalanlarına başvurduğu bildirildi.

Şöhret Zakir, Uygur Türkleri ile ilgili ‘’Uygur 2019’’ insan hakları yasa tasarısının ABD temsilciler meclisinde kabul edilmesi hakkında Amerikanın İnsan haklarını bahane edip Çin’e iftira attığını söylerken ifşa edilen ceza kampları hakkındaki belgelerinde yalan olduğunu ve o kampların ceza kampı değil “Mesleki Eğitim Merkezi” olduğunu, eğitimini bitirenlerin serbest bırakılıp evlerine döndüğünü tekrar vurguladı.

Diasporadaki Uygurlar ise kukla yöneticilerin kamuoyunu kandırmaya çalıştığını ve hala ailesinden haber alamadıklarını ifade ediyor.

FATMA HASAN 
Bu Haberi 209 kişi okudu!
11/12/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.