KOCA ÇİN’İ KARIŞTIRMAYA BİR MESUT ÖZİL YETTİ.
SON DAKİKA

KOCA ÇİN’İ KARIŞTIRMAYA BİR MESUT ÖZİL YETTİ.

Çin'deki Arsenal taraftarları Mesut Özil'in, Pekin'in Uygur Türklerine yönelik muamelesini protesto ettiği Instagram paylaşımından sonra takımın formalarını yaktı. Bazı taraftarlar, Arsenal'in Özil'le sözleşmesini iptal etmesini istedi.

Mesut Özil'in Doğu Türkistan mesajı Arsenal'in çok popüler olduğu Çin'dekiden geleri öyle bir alt üst etti ki Londra kulübünün Manchester City ile Pazar günü oynadığı karşılaşmanın canlı yayını devlet televizyonu CCTV'nin yayın akışından çıkarıldı.

Bir yandan Çin Dışişleri Bakanlığı da konu ile ilgili açıklama yaparak Özil'in "aldatıldığını" savunurken Pekin yönetiminin yayın organı Global Times gazetesinde Türk asıllı Ünlü futbolcunun paylaşımı sebepli Premier Lig'e ya da Arsenal'e yaptırım uygulanabileceğinden söz ediliyor.

Öte yandan Şanghay merkezli The Paper sitesine göre, bazı futbol taraftarı siteleri bundan böyle Özil'le ilgili haberlere yer vermeme kararı aldığı ve bazı futbol simülasyon oyunu şirketlerinin Özil'le ilgili içerik üretmeyeceğini açıklarken Çin Futbol Birliği, Özil'in yorumunun "kabul edilemez olduğunu ve Çinli hayranlarının kalbini kırdığını" duyurdu.

MUHEMMED ALİ ATAYURT
Bu Haberi 282 kişi okudu!
17/12/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.