KAZAKİSTAN ÇİN’E NOTA VERDİ
SON DAKİKA

KAZAKİSTAN ÇİN’E NOTA VERDİ

15 Şubat Kazak basınında “Doğu Türkistan’daki Kazakların Uygurlarla beraber gözaltına alındıkları veya Toplama Kamplarında tutsak edilmeleri ve tutuklananlar arasında Kazakistan vatandaşlığına geçmiş Doğu Türkistanlıo Kazakların da bulunduğuna dair haberler yer yayınlandı.

Hali hazırda Çin’de ceza infaz kurumlarında tutulan Kazakistan vatandaşlarının aileleri, yakınlarının suçsuz yere tutuklu olduklarını açıklayarak Kazak hükümetinden yardım talep etti.

Kazakistan Hükümeti, Çin’de etnik Kazakların büyük baskıya maruz kaldığına ilişkin raporlar doğrulanır Doğrulanmaz, Kazakistan Dışişleri Bakanı Kayrat Abdrahmanov, oluşan durumu açıklığa kavuşturmak için Kazakistan Dışişleri Bakanlığı’nın Çin’e diplomatik nota gönderdiğini açıkladı.

Muhacirette Yaşayan Uygur Türkleri Kazakistanın Doğu Türkistanlı Soydaşlarına Sahip Çıkmasına Sevinirken kendilerinin bukadar yalnız ve sahipsiz kalmalarına karşın çaresiz halde olduğunu Ve Çin Yönetimine en büyük notun Allah Tarafından verileceğini İfade etti.

Bu Haberi 1126 kişi okudu!
17/02/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.