KARGALIK’TAKİ KAMPTAN ESKİ EŞİNİ BULAN ADAM KONUŞTU
SON DAKİKA

KARGALIK’TAKİ KAMPTAN ESKİ EŞİNİ BULAN ADAM KONUŞTU

Doğu Türkistan’da kurulan Çin’in Nazi tipi Toplama Kampları uluslararası tuplumunda dikkatle izlediği ve tartışmalarına neden olduğu şu günlerde Toplama kampları ile ilgili bir kısım bilgilerde daha yeniden ortaya çıkmaya başladığı gibi tanıklar tarafındanda teyyit ediliyor.

Kimisi Çinli yetkililerin Sevgi evi diye adlandırdığı Çocuk yetiştirme merkezlerinden Evladını bululyor kimisi ise Eğitim Merkezi dedikleri Toplama Kamplardan karısını veya kocasını, anne babasını, kardeşlerini buluyor. İstanbulda yaşayan Mahmut Tevekkül, Kaşgar ili Kargalık İlçesindeki kampta çekildiği iddia edilen görüntülerden eski eşini buldu ve hakkında tanıklık verdi.

2014 yılında Çin zulmünden kaçarak Türkiye’ye gelen Tevekkül, Eski eşi Buasim Ablızın Kargalık ilçesi Tögiçi Köyünden olduğunu ve kayın biraderlerinden birinin 4. Mahallede Cami İmam diğerinin ise Kent muhtarı olduğunu aktarırken ailenin Çine her herhangİ bir karşılık gösterebilecek yapıya sahip olmadığını belirtiyor.

Ancak son iki yıldır memleketle olan tüm iletişimin kesilmesiyle beraber yıllar önce boşanmış olmasına rağmen eski eşi ve 23 yaşındaki oğlu hakkında kendisinin yurt dışında olduğu nedeniyle toplama kampına alındığı düşünmeye başladığını ve en son sosyal medyaya yansıyan görüntülerden eski eşinin gerçekten Kargalıktaki Toplama kampında olduğunu teyyit etti. Oğlu hakkında hala bir bilgi yok. 

MUHEMMED ALİ ATAYURT
Bu Haberi 1773 kişi okudu!
10/07/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.