KADIR GECESİ BİRA İÇME YARIŞMASI DÜZENLENDİ

KADIR GECESİ BİRA İÇME YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Kutsal Ramazan ayında Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistanlı Müslümanların dini inançlarına hakaret ve onları aşağılamak amacı ile bira içme yarışması düzenlediğini biliyor musunuz?

Şöyle desem acaba tepkiniz ne olurdu?

19 Mayıs Kadir gecesinde Kaşgar’a bağlı Kargalık nahiyesi Caytirek köyünde Kadir gecesine karşı Uygur Türklerini semt meydanına toplayıp, burada kurulan bir mekan’da Bira İçme Yarışması tertip edildi ve ahali sabaha kadar süren yarışmayı seyretmek zorunda bırakıldı.

Biliyor musunuz? Doğu Türkistan’da Her alanda içki ve sigara satışı zorunlu.
Müslümanlara ait Lokantalarda dahil olmak üzere özellikle Ramazan ayında yemek çıkarmaları, içki servisi yapmaları zorunlu, kapalı olan veya içki servisi yoklar bir daha memlekette mesleğini yapamayacaktır.

Çin komünist partisi tüm bunları sözde “Modern Kültür ve Medeniyete Öncülük Etme Faaliyetinin bir Ayrıntısı” olarak gerçekleştirdiklerini iddia ediyor.

Peki Modernlik nedir sizce, toplumun tamamı Müslüman olan bir bölgede heleki Ramazan ayında düzenlenen bu tür içki müsabakaları mı?

Veya hangi toplum olursa olsun kutsallarına karşı hakaret ve aşağılama amacı güden organizasyonlar mı “Modernlik” oluyor.

Oysa Uygur Türkleri ismindende anlaşıldığı gibi Uygar bir toplumdur.

Ki.... bunun modernlikle alakası olmadığını en akılsız insan bile anlayabiliyor.

Peki ya nedir bu? Tüm bunlar Müslüman Uygur Türklerine “Modernlik” kisvesi altında yapılan dini ve etnik dönüştürme, Çinlileştirme ve asimilasyon uygulamaları kapsamında dayatılan zulüm politikasıdır. Ama dünya bunu görmezden geliyor.

İyiki varsınız. Siz görüyorsunuz ve mazlum Doğu Türkistanlıları duanızda unutmayın. Allah bize yeter!

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 359 kişi okudu!
22/05/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.