İSRAİL'E YAPILAN BASKILARI ÇİNE SÖKMÜYOR MU?
SON DAKİKA

İSRAİL'E YAPILAN BASKILARI ÇİNE SÖKMÜYOR MU?

Çin Komünist rejimi Doğu Trükistan'daki baskı ve asimilasyon politikası kapsamında bölgedeki Türklerin Milli değerlerini ve öz benliğini tamamen ortadan kaldırmaya yönelik çok ciddi çalışmalar yürütmektedir.

Ellerinde demirin kırığı bile olmayan sivil halkı çeşitli suçlar ile itham ederek keyfi bir şekilde sudan bahaneler üretip hapsedebiliyor  ve ‘’Terbiye Merkezi’’ adı verdikleri Toplama Kamplarında tutsak edebiliyor. İşte o kurbanlardan biri olan Hurıgül Nasır, “Ben Sadece İnancım Gereği Başımı Örterek İstiyorum” ifadelerinden ötrü sözde Dini aşırıcılık suçlaması ile 2016 senesinde Çin mahkemesince yargılanarak 10 yıl hapise mahkum edildi.Kaşgar’a bağlı Yenihisar İlçesi  Sağan köyü Saybağ Kent sakinlerinden olan 1996 doğumlu Nasır, ortaokulu bitirmesinin ardından Liseye kayıt olamamış ve tarım işçisi olarak tarlada çalışmaya mecbur kalmıştır. Mevcut İmkanları ile ibadetlerini yapmaya çalışan ve namazını işaretle dahi olsun bir şekilde yerine getiren, tek arzusu ise başörtüsü takmak ve Dinini özgürce yaşamak olan mü'min bir müslime idi.

Gözlemciler  Dünya kamuoyuna seslenerek 29 Temmuz günü Filistinli cesur kız Ahed Tamimi İsrail zindanlarından Serbest bırakıldı. Ancak başını örtme isteği yüzünden 10 sene hapse mahkum edilen Doğu Türkistanlı masum ve mazlum Hurıgül Nasır hala Çin Hapsinde İşkence ve acı çekiyor. İkisi arasındaki tekl fark birini dünya görebiliyor diğerini göremiyor. Açıkçası Filistinli Ahed Kızımıza gösterilen ilgi ve tepki Doğu Türkistanlı Hurıgül kızımıza gösterilmiyor. Yoksa Uluslararası toplumun İsraile yaptığı baskıları Çine sökmüyor mu? diye kaydetti.

 

Bu Haberi 1648 kişi okudu!
03/08/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.