İSLAM DÜNYASINDAN ÇİN’NE TEPKİ BOMBARDUMANI
SON DAKİKA

İSLAM DÜNYASINDAN ÇİN’NE TEPKİ BOMBARDUMANI

Endonezya'nın en büyük İslami teşkilatlarından Nehdetul Ulema Ve Muhammediya teşkilatı Pekin hükumetinin Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerine karşı insanlık dışı politikalarına son verme çağrısında bulundu.

Endonezyalı ulemaların reisi Muhhiddin Cuneydi’nin bu hafta Uygur Türkleri hakkında Endonezya Dış işleri bakanlığının sessizliğini kınadığı bildirilirken Mısır Ezher-i şerif ulemalar birliğinden Çin zulmünü kınayan yazılı açıklama geldi.

Ayrıca Dünya ulemalar birliği başkanı Ahmet Al Raissouni Türkiye merkezli Doğu Türkistan Ulemalar birliğinin İslam dünyasına yaptığı Çağrısını kişisel sosyal medya hesabından paylaştı.

Bir yandan Moskova müftüsü Ildar Alyautdinov Cuma hutbesinde tüm dünyanın birlikte Çin zulmüne karşı Doğu Türkistanlı Müslümanların yanında durması ve en azından dua etmesi çağrısında bulunurken diğer yandan Malezya İslam partisi, Uluslararası Barış elçisi teşkilatı ile Malezya İslam gençler hareketi öncülüğünde Malezyanın bir kaç şehirlerinde Çine karşı Gök bayraklı sessiz miting düzenleyen Malezya halkı Doğu Türkistanlıların yanındayız mesajı verdi.

23.12.2019-Fatma Hasan/M.Ali Atayurt

 

Bu Haberi 217 kişi okudu!
23/12/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.