HALKIN ÖNÜNDE KENDİ BABASINI TEŞHİR ETMEYE ZORLANDI
SON DAKİKA

HALKIN ÖNÜNDE KENDİ BABASINI TEŞHİR ETMEYE ZORLANDI

Çin komnst yönetimi Doğu Türkistan’da 5 milyona yakın insanı Eğitim adı altındaki ceza kamplarına kapatırken, dışarıda serbest olduğu söylenen ailelerini rahat nefes aldırmıyor.

Kaşıgar şehrinin yeni şeher semtinde Cami imam hatibi olan 60 yaşındaki Ablimit İmin hoca, 2017’de tutuklanıp hapse atıldığı öğrenildi.

Özgür Asya Radyosu haberinde Din adamının tutuklanma nedenine yasa dışı dini sohbet yapmak ve bazılarında yasak kelimeler sarf etiği gerekçe gösterilirken Cami imam hatibi Ablimit İmin Hocanın bir kız ve erkek çocuğunuda beraber kampa kapatarak babası hakkındaki suçlamalara imza atmaya ve kendileri için hazırlanan suçları üstlenmeye en acı olanı halkın önünde kendi babasını teşhir edilerek hakkında şikayetlerde bulunmaya zorlandığı ileri sürülüyor.

Çin yönetiminin ceza kampında suçsuz yere tutsak ettiği Uygurların sorgusunda mahalle arkadaşları komşuları yada ailesi hakkında ispyonluğa zorlandığı eğer tanıdıklarını ifşa etmezse uykudan ve yemekten men edilme cezası uygulandığı belirtildi.

FATMA HASAN
Bu Haberi 324 kişi okudu!
28/09/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.