GULCA ŞEHRİNDEKİ BİR SİTEDE 24 AİLE KARANTİNAYA ALINDI
SON DAKİKA

GULCA ŞEHRİNDEKİ BİR SİTEDE 24 AİLE KARANTİNAYA ALINDI

Doğu Türkistan’ın Gulca şehrinde Corona virüsü bulaşan 24 ailenin karantina altına alındığı öğrenildi .

Amerikan merkezli Tang (Komünist parti karşıtı) Çin medyasına göre Gulcada karantina altına alınan 24 ailenin şehir merkezine yakın Si ji Hua Cheng sitesinden olduğu, bunlardan az sayıdaki kişilerin hastanelere kaldırıldığı geri kalanların evlerine kapatıldığı belirttildi.

11.02.2020 tarihli kaynaklara göre ise Doğu Türkistan genelinde 59 kişide yeni tip Corona virüsü Tespit edildiği, toplam Karantina altına alınanların 4133’e ulaştığı gelen bilgiler arasında.

Aydıca Özgür asya Radyosunda yer alan bir haberde Ürümçi’den memleketine dönen üniversite öğrencisi Miradil Ahmet adındaki gencin Corona virüsü şüphesi ile Artuş Sanayi bölgesindeki 6 nolu karantina noktasında gözetime alındığı ileri sürülüyor.

Gözlemciler konuya ilişkin Miradıl Ahmetin kaldığı karantina bölgesinin yakınlarında ceza kampı olduğunu ve hatta kaldığı yerin Gulca’daki 6 nolu ceza kampının ta kendisi olabileceğini ve eskiden orada bir çok kişinin tutulduğu eğer hala insanlar kamplarda ise olayların çok korkunç boyutlara ulaşmasından endişeli olduğunu kaydetti.

12.2.2020-Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 142 kişi okudu!
12/02/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.