GELMEK İSTEYEN ÇİNLİLERE PARA, İŞ, EV, VAAT EDİLDİ
SON DAKİKA

GELMEK İSTEYEN ÇİNLİLERE PARA, İŞ, EV, VAAT EDİLDİ

Çin komünist yönetimi Dini, Milli ve insani hak hukuklarından alı koyarak Hapsettiği veya Ceza kamplarına kapatıp işkence uyguladığı vede Ucuz İş gücü adıyla köle olarak Çine gönderdiği Müslüman Uygur Türklerinin yerine Çinlilerin yerleşmesi için bol teminatlı teşvik paketi açıkladı.

SEN YETERKİ GEL, GERİSİ BİZDEN DENDİ
Çin’in resmî genelgesinde Çin’in herhangi bir eyaletinden gönüllü olarak Doğu Türkistan’ın Hoten Bölgesine yerleşenlere Ev temin edileceği, istihdam sağlanacağı, eğer yüksek lisans eğitimi düşünenlere tüm masrafların devlet tarafından karşılanacağı, sosyal güvenlik sigortalarından tam yararlanacağı yer alıyor.

BU TEKLİFİ HİÇBİR ÇİNLİ GERİ ÇEVİRMEZ
Ayrıca Yüksek lisans mezunlarının askeri maaş ödemeleri 7000 Yuen Çin parası (1050$) ile sabitleneceği, ilk başta devlet tarafından 50 bin yuen (7500$) yerleşme yardımı yapılacağı, eğer ev satın almayı düşünürlerse ek 100 bin Yuan (15 bin$) yardım yapılacağı bildirilirken Doktorasını bitiren Çinlilere ise askeri olarak 8000 bin Yuan (1200$) ödeneceği. ilk başta 100 bin Yuan (15 bin$) yerleşme yardımı yapılacağı, Ev satın almayı düşünenlere de 200 bin Yuan ek (30 bin$) yardım yapılacağı ileri sürülüyor.
Gözlemciler bu genelgenin sadece Hoten Bölgesine özgün olmadığını belirterek Doğu Türkistan’ın her yerinde geçerli olduğunun altını çizdi.

Kaynak: İstiqlal.net

MUHAMMED ALİ ATAYURT

 

Bu Haberi 844 kişi okudu!
12/04/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.