EVLERİMİZE YERLEŞTİRİLEN ÇİNLİ MEMUR İNTİHAR ETTİ
SON DAKİKA

EVLERİMİZE YERLEŞTİRİLEN ÇİNLİ MEMUR İNTİHAR ETTİ

Çin’in resmi verilerine göre 2018 yılının başından beri Doğu Türkistan’da “kardeş aile” adı altında 1 milyon 632 bin kişiden fazla Komünist Parti üyesi, Doğu Türkistanlı her Türkün evine yerleşmesi ve bu program kapsamında ailelerle birlikte yaşama ve Uygur Türklerine komünizm ideolojilerini öğretme vede onların radikalizme yönelip yönelmediğini inceleme talimatı vermişti.

EVLERE YERLEŞTİRİLEN ÇİNLİLERİN GÖREVİ.

İşte o talimata göre, devlet memurları iş saatleri hariç her cumartesi ve Pazar günleri hükumet tarafından belirlenen Uygur ailesinin yanında kalır. Ayrıca aileler ile hızlı sempati kurmak için onlara yaklaşık 150 yuan’lik pirinç, un veya çocuk elbisesi ve ayakkabısını her gittiğinde götürmesi gerekiyor.
Ayrıca memurların Uygur aileyle beraber yemek yediğini ve Uygur “kardeşleri”yle “uyumlu şekilde yaşadığını” gösteren fotoğrafları çekip ilgili makamlara göndermesini isteniyor.

ZULME ALET OLDU AMA DAYANAMADI KENDİNİ ÖLDÜRDÜ.

Bitter Winter haberine göre Hotan bölgesinde çalışan bir Çinli memurun Uygur ailesinin yanında kalma görevinden dolayı, felç sebebiyle yatalak olan kendi ebeveynine bakmaya vakit ayıramadığı ve Eşinin de doğum sebebiyle hastanede yatmak zorunda kaldığından ilgili makamlara izin dilekçesi verdiği. Ancak talebi yetkililer tarafından reddedilmiş, Uzun zaman süren kaçılamaz siyasi görevin kendi özgürlüğünü yok ettiği hissiyle gittikçe bunalıma giren ve manevi stresi zirveye ulaşan Çinli memurun kendini asarak intihar ettiği yer alıyor.

Kaynak: bitterwinter.org

MUHAMMED ALİ ATAYURT
Bu Haberi 777 kişi okudu!
08/04/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.