DÜNYANIN GÖRDÜĞÜ 2. BÜYÜK KATLİAM DOĞU TÜRKİSTAN’DA YAŞANIYOR
SON DAKİKA

DÜNYANIN GÖRDÜĞÜ 2. BÜYÜK KATLİAM DOĞU TÜRKİSTAN’DA YAŞANIYOR

1933 ile 1945 yılları arasında insanlığın gördüğü vahşet Yahudi katliamı benzeri bir katliam daha 21 yüzyılda Çin Komünist Partisi' tarafından Doğu Türkistan’da kurulan Toplama kamplarında ve Uygur Türkleri üzerinde gerçekleştiriliyor.

An itibariyle Tüm akrabaları kamplarda olan binlerce Uygur yurt dışında yaşamakta.

Onlardan biri olan ve Türkiye'de ikamet eden Ömercan hemdullah ailesi hakkında bilgi vererek 2 kardeşinin hapiste olduğunu ve büyük ağabeyi Rozi Hajinin 2016’de suçsuz yere tutuklanıp 25 yıl hapse atıldığını ve aradan çok geçmeden küçük ağabeyi Memet Hemdullah’ında Çin polislerince götürülmesinden sonra şimdiye kadar hiçbir haberini alamadığını aktarıyor.

Ayrıca Memlekette kalan büyük ağabeyinin 4 çocuğu ve yaşlanmış annesi ile uzun süredir irtibatının koptuğunu belirten Ömercan, ağabeylerinin tek suçu yetim, dul ve yoksullara yardım etmek olduğunu fakat Çinli yetkililerin bunları yasa dışı davranış belirleyip kardeşlerini hapse attığını söylüyor.

Bilgilere göre Rozi haci hemdullah ve kardeşi Memet Hemdullah’ın korla şehrinde büyük inşaat firması sahibi olduğu ve Doğu Türkistan çapında hatırı sayılır zenginlerden olduğu dikkat çekerken iş adamı kardeşlerin yaklaşık 400 Milyon servetine de hükumet tarafından el konulduğu bildirildi.

FATMA HASAN

Bu Haberi 540 kişi okudu!
24/08/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.