DÜNYACA ÜNLÜ MARKALAR UYGURLARI KÖLE OLARAK ÇALIŞTIRIYOR!
SON DAKİKA

DÜNYACA ÜNLÜ MARKALAR UYGURLARI KÖLE OLARAK ÇALIŞTIRIYOR!

Çin virüsü salgını yüzünden dünya’da bilhassa Çin’de ölenlerin sayısı hala artıyor.

Virüs mevzusu dünya gündeminden daha düşmezken ÇKP ise Çin Komünist partisi Uygur Türklerini zorla virüsün merkezinde bulunan fabrikalara köle işçi olarak gönderdiği ortaya çıktı.

Bu fabrikalar arasında dünyaca ünlü giyim ve ayakkabı markalarına ürün sağlayan Çinli firmalar da bulunuyor.

Yayınlanan son raporlarda Uygur Türklerinden oluşan işçi gruplarının, Çin’in iç bölgelerine nasıl satıldığına dair yüzlerce örnek belgelendi.

Belgelerde Dünyaca ünlü ayakkabı ve giyim markası Nike’ın ürün sağladığı Çin fabrikaları şubat’a yaklaşırken 600 çivari Uygur Türkü genci Qingdao bölgesinde bulunan,‘’Taekwang Shoes” adlı Çinli firmanın fabrikalarında çalışmak üzere zorla gönderildiği öğrenildi.

Nike, Taekwang şirketinin müşterilerinden sadece biri, Tüm dünyanın talebini karşılayan Çin şirketlerce “köle” gibi çalıştırılan Uygur Türklerinin çoğunlukla Kaşgar ve Hoten bölgelerinden getirilen kadınlardan oluştuğu belirtiliyor.

Bilgilere göre, fabrikalardaki Uygur işçiler gün içerisinde Nike şirketinin ayakkabılarının üretiminde çalıştırılıyorkan , Akşamları ise toplama kamplarında olduğu gibi Mandarin Çincesive siyasi beyin yıkama eğitimlerine tabi tutuluyor.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 186 kişi okudu!
03/03/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.