DÜNYA KORONA VİRÜSÜ KADAR UYGURLARI KONUŞMADI
SON DAKİKA

DÜNYA KORONA VİRÜSÜ KADAR UYGURLARI KONUŞMADI

İngiliz yazar ve gazeteci Jonah Ridley, Çin'in Corona virüsünde uluslararası işbirliğine boyun eğdiğini belirten bir makale kaleme aldı.

Orta Doğu Gözü adlı sitede yayımlanan makalede, Wuhan'da patlak veren korona virüsü yüzünden, Çin'in dünya dikkatinin odağı haline geldiğive Uluslararası toplumun Korona virüsüyla ilgili olduğu kadar Çin’in Uygur Türkleri üzerinden uyguladığı insanlık dışı siyasetlerine karşı işbirliği içerisinde Çin hükümetine baskıları arttırması gerektiğini dile getiriyor.

İngiliz yazar Birleşmiş Milletler başta olmak üzere Pekin'in Uygurlara karşı tutumunu değiştirmeye zorlaması ve dünya toplumu Korona virüsü üzerinde güçlü bir duruş sergiliyorsa, Uygurlar için de aynı şeyin yapılması gerektiğini savundu.

Uygurlara yönelik baskı, yaygın işkence , eğitim adı altındaki zulümlere, son verilmesi ve Çin Komünist idarecilerinin bölge halkına insancıl davranış göstermes gerektiğinin altını çizerek, Birleşmiş Milletlerin Pekin'e sırtını dönmesi gibi tek bir hamleyle tüm baskı ve işlenen insanlık suçunun sona erebileceğinden söz ediliyor.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 142 kişi okudu!
02/03/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.