DOĞU TÜRKİSTANLILARDAN ZEYTİN DALI HAREKATINA TAM DESTEK
SON DAKİKA

DOĞU TÜRKİSTANLILARDAN ZEYTİN DALI HAREKATINA TAM DESTEK

Bugün Doğu Türkistan Sivil Toplum Kuruluşları Birliği ve Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığı, Zeytin Dalı Harekatı'na destek amaçlı bir araya geldi.

Ellerinde Türk ve Doğu Türkistan bayrakları olan 100 lerce insan, Eyüp Sultan Meydanı'nda toplandı. Tekbir getiren kalabalık, "Vatan Sana Canım Feda" nidaleriyle çeşitli sloganlar attı.

Doğu Türkistan Maarif Ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hidayet Oğuzhan, burada yaptığı açıklamada, Doğu Türkistan halkının anavatan olarak gördükleri Türkiye'ye daima bağlı olduğunu İfade etti.

Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdiklerini dile getiren Oğuzhan, "Türkiye, İslam dünyasının son kalesi. Şer odakları Türkiye'ye karşı saldırılarını artırırlarsa Türkiye'deki 300 bin Doğu Türkistanlıyı karşılarında bulurlar." dedi. Ve Dğu Türkistandaki Son Duruma değinerek Türkiye Cumhuriyeti Yetkililerinden Doğu Türkistana bir heyet göndermelerini talep etti.

Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, Doğu Türkistan halkının yanında olduklarını kaydetti. Ve Doğu Türkistana sahip çıkmalarından rahatsız olan çinli yetkililerin kendilerine çeşitli tekliflerde bulunduğunu ve bu sahiplenmeden vazgeçirmeye çalıştığını dile getirdi.

Ardından Afrinde Svaşan Kahraman Türk Ordusuna Dayıma Destekleyeceğini bildirerek Açıklamalarda bulundu.

Türkiye’ye, Kahraman Türk Ordusuna, islam Alemine Ve Doğu Türkistana edilen dua ile Göz yaşlarına boğulan katılımcılar Eyyüp Sultan Camiinde Öğle namazına İştirak ettikten sonra dağıldı. Şayet Doğu Türkistan halkının başına gelen bu kara günler, Güneşe gelmiş olsaydı eğer, Dünyada hiç Gündüz Olmayacak Hep Gece kalacaktı.

 

Bu Haberi 5150 kişi okudu!
04/03/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.