DOĞU TÜRKİSTAN KIZ PAZARINA DÖNDÜ
SON DAKİKA

DOĞU TÜRKİSTAN KIZ PAZARINA DÖNDÜ

Zulüm Sınırı Aştı.

Çin Yönetimi Doğu Türkistan'da Bütün sınırları aştı. Öyle ki Doğu Türkistanlı Erkeklerin büyük çoğunluğunu ya hapse veya Toplama kamplarına kapatma ve geri kalan her türkün evine bir Çinli yerleştirme olayından sonra Uygur Türkü kızları baskı ve zorlayarak Çinliler ile  evlendirme projesini hayata geçirmiş durumda. Bu da Çinin yeni icat ettiği Asimilasyon politikasının bir parçasıdır. Çünkü Çin yönetiminin 2050 hedeflerinde Doğu Türkistan veya Uygur diye bir topluluğun olmayacağı yönünde net belirtiler bulunuyor.

Anlaşmalı Evlilik.

Eriştiğimiz bilgilere göre anlaşmalı olarak Çinli erkekler ile evlenmeye zorlanan Uygur Kızlarının Hapisteki Anne, Babalarının durumları iyileştirileceği Veya Toplama Merkezlerindeki, Akrabalarının serbest bırakılacağı bildirildi.

Gelen son bilgiler, Doğu Türkistan'ın Kuçar İli Bihişbağ İlçesinden Tohtem Aziz Hanım WU QİANGWEİ isimli Çinli ile evlendirilirken Gulca İlinde yaşayan Arzugül Hanım SU NİNG adında Çinli ile Bahargül Hanım ise WEİ ZHİJİ isimli Çinli ile evlendirildiği yönünde idi.

Her İsteyene Kız Veriliyor.

Her hangi bir Çinlinin Sokakta gezerken gördüğü her Uygur Kızını Çin Yönetiminden İsteyip evlenebileceği ve bu tür evliliklere itiraz yada karşılık gösterebilecek baba yiğitlerin sudan bahaneler ile Hapishanelere ve toplama kamplarına kapatıldığı Şu anda ise Çin zindanlarında ne kadar Uygur türkünün tutulduğunun bile belirsiz durumda olduğu altı çizilerek belirtildi.

Bu Haberi 13635 kişi okudu!
29/05/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.