DOĞU TÜRKİSTAN İLE HİNDİSTAN SINIR HATTINDA ÇIKAN ÇATIŞMADA 20 ASKER ÖLDÜ
SON DAKİKA

DOĞU TÜRKİSTAN İLE HİNDİSTAN SINIR HATTINDA ÇIKAN ÇATIŞMADA 20 ASKER ÖLDÜ

Doğu Türkistan’ın Hoten bölgesi yakınlarında bulunan Hindistan ile Çin arasındaki tartışmalı sınır hattında çıkan çatışmada yaşamını yitiren Hint asker sayısının 20'ye yükseldiği belirtildi.


Çin ve Hindistan arasındaki sınır hattında uzun süredir yaşanan gerginlikte dün gece saatlerinde iki ülke arasındaki tartışmalı bölgede askerler arasında yaşanın çatışmada (Hindistan ordusu sabah saatlerinde 3 olarak açıkladığı) ölü sayısının 20'ye yükseldiği duyuruldu.


Yerel basın ise hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberinde yaşamını yitiren asker sayısının artmasının muhtemel olduğunu vurguladı. Haberde Çin tarafında da askeri kayıplar olduğu ancak kesin sayının tespit edilemediği ifade ediliyor.


Hindistan basını, Galvan Vadisi'nde gece saatlerinde Çinli askerlerle yaşanan çatışmada hayatını kaybedenlerden birinin albay diğerlerinin de asker oldukları Tibet ve Doğu Türkistan’ı çevreleyen yaklaşık 3 bin 500 kilometre sınır hattında yaşanan çatışmalarda ilk kez üst düzey bir askeri personelin yaşamını yitirdiği belirtiliyor.

Fatma Hasen/M.AliAtayurt
Bu Haberi 105 kişi okudu!
17/06/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.