DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ TÜRKLERİN YERİNE ÇİNLİLERİ GETİRECEKLER

DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ TÜRKLERİN YERİNE ÇİNLİLERİ GETİRECEKLER

Çin rejim yönetimi Dini, Milli ve hatta insani hak hukuklarından kopartılarak Hapsedilen ve Ceza kamplarına atılan Müslüman Uygur Türklerinin Yerine Çinlileri yerleşmeye teşvikte bulunmaya başladı. Çin’in sesi olan merkezi halk radyo istasyonunda sözde turizm bahanesi ile Çin’in iç kesimlerinden gelen Çinlileri Doğu Türkistan’ın Başkenti Urumçi'de Bulunan Merkezi Büyük Pazarında Çinlilerin Urumçi'ye yerleşmeleri için teşvik çalışmaları yaptığı görüldü.

DEĞİL YURT DIŞINA KOMŞU KENTE GEÇMEK YASAK.

Ayrıca Urumçi şehri gümrük İşleri müdürlüğünce yürürlüğe konulan Sözde halka kolaylık safsatasıyla sınır Kapısından giriş Çıkışların kolaylaştırıldığı bildirildi.

Gözlemciler, ‘’Doğu Türkistan'da senelerdir sıradan yaşamın Hatta Temel insani haklarının bile olmadığı Müslüman Uygur Türklerine seyahat özgürlüğünün yasaklandığı herkesçe biliniyor, üstelik Uygurlar için günlerce kontrol ve sayısız evraklar Yüksek Miktarda para hatta rüşvetler sonucu vermiş olduğu pasaportlarına el koyarak pasaport başvurusu yapanlara yurt dışına çıkma planı yaptığı gerekçe gösterilip terör ile ilişkilendirerek hapse atan, değil yurt dışına, bir şehirden diğer bir şehre geçmek için bile onlarca evrak ve sayısız engel koyan iki yüzlüler senelerdir memlekette kalan akrabalarımız ile iletişime geçebiliyoruz. buna ne demeli’’ dedi.

Bu Haberi 1181 kişi okudu!
21/11/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.