DOĞU TÜRKİSTAN’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BAŞLADI
SON DAKİKA

DOĞU TÜRKİSTAN’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BAŞLADI

Bir kaç gün önce sosyal medyada hızla yayılan ve Urumçi’deki bir hastane çalışanının sesi olduğu iddia edilen kayıtta Çin’in Wuhan kentinden 23 ocak Ölümcül crona virüsünün görüldüğü gün 13 bin Çinlinin Doğu Türkistan’a giriş yaptığı ve hala serbest olduğu nerede olduğunun bilinmediği üstelik kuluçka döneminden (14-20 gün) sonra belirtilerin ortaya çıkacağını vurguluyor.

kayıtta bahsı geçen Çinlilerin virüs taşıyıp taşımadığı tahmini olarak 6 ile 12 Şubata kadar belirtilerinin ortaya çıkacağını bundan dolayı hastane yönetiminin tüm çalışanlara belirlenen tarihe kadar hazırlıkları başlattığını her türlü duruma karşı önlem almaları talimatı verdiğini paylaşıyor.

Hastane Çalışanları arasında korku ve paniğe yol açacak davranışlar görülmeye başladığı çinkü virüsü taşıyabileceği düşünülen 13 bin Çinlinin Doğu Türkistan’ın her tarafına yayıldığını önümüzdeki günlerde virüsün bölge genelinde patlak verebileceğinden endişe duyulduğu kaydediliyor.

Bunun dışında bölge genelinde 13 vaka görüldüğü 2 vakanın tespit edildiği Gulca ili kazak bölgesinin karantinaya alındığı Urumçi ve Kaşgar’da halkın gıda stoğu yapması için 24 saat zaman tanındığı akabinde 20 gün sokağa çıkma yasağı uygulanacağı yetkililerce duyuruldu.

Dün gece itibari ile Kansu’dan Doğu Türkistan’a giriş kara yolunda trafiğin tamamen kilitlendiği ve 20 kilometreye kadar uzanan trafiğin daha ne kadar böyle kalacağını kimsenin bilmediği de sosyal medyaya yansıdı.

29.1.2020-Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 213 kişi okudu!
29/01/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.