DOĞU TÜRKİSTAN’DA RAMAZAN BAYRAMI İÇİN BİR GÜN TATİL İLAN EDİLDİ

DOĞU TÜRKİSTAN’DA RAMAZAN BAYRAMI İÇİN BİR GÜN TATİL İLAN EDİLDİ

Çin'in Doğu Türkistan'daki kültürel imha politikasının uluslararası gündemde olduğu bir dönemde, Doğu Türkistan'daki Çinli işgalcilerin kukla organı olan "Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi Hükumet bürosu " bu yıllık Ramazan Bayramı için tatil planı ilan ettiği.

Bildiride Hükumet organları dahil çeşitli kurumların 2020 Ramazan Bayram tatili için 23 ile 24 Mayıs hafta sonu normal tatile ek 25 Mayıs pazartesi günü olmak üzere 3 gün tatil ilan ettiği duyuruldu.

Ayrıca tüm departmanların izinli sayıldığı 3 gün zarfında meydana gelebilecek her türlü olayları anında yönetmeliklere rapor etmeleri ve halkın resmi tatili güven içinde geçirmelerine olanak sağlamalarının gerektiği belirtildi.

Oysa Çin komünist hükumeti geçen yıl Ramazan ayı boyunca ağır kısıtlamalar uygulayarak Doğu Türkistanlı halkın akrabalarını ziyaret etmesine, gelenek göreneklerini yerine getirmesine izin vermeyip hanelerde misafir kabul etmeyi, dolaysıyla Ramazan bayramını yasaklamıştı. Bu yıl Ramazan bayram tatili ilan etmesi uluslararası toplumun dikkatini çekti.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 325 kişi okudu!
09/05/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.