DOĞU TÜRKİSTAN’DA ORUCU YASAKLADI, TÜRKİYE’DE İFTAR VERECEK

DOĞU TÜRKİSTAN’DA ORUCU YASAKLADI, TÜRKİYE’DE İFTAR VERECEK

Çin Komünist Yönetimi 3 milyondan fazla Doğu Türkistanlı Müslüman Türkü Toplama kamplarında tutsak ederek çeşitli kimyasal ilaçlar ve işkenceler ile birçoğunu katleden veya sakat bırakan, Müslümanlara Namazı, Orucu, Zekatı ve Hac ibadetinden sakal bıyığa kadar İslama ait her ne varsa yasaklayan ve üstüne üst Müslümanları bir araya toplayıp içki içmeye ve domuz eti yemeye zorlayarak bölgedeki Türklerin inancına, Milli değerlerine zarar veriyor.

Tüm bunları gerçekleştiren aynı Çin, Türkiye gibi Doğu Türkistanlılar ile Kan, Soy, Akrabalık ve din bağı bulunan Ülkelerdeki Uygur Türklerini İftar Programına davet etmekten çekinmiyor. Aileleri Çinliler tarafından rehin tutulan diasporadaki Uygur Türküleri ise ne yapacağını şaşırmış durumda.

Edindiğimiz bilgilere göre Çin İstanbul Başkonsolosluğunca 27 mayıs günü düzenlenecek olan İftar programına Türkiye'de ikamet eden Uygur Öğrencilerinde davet edildiği öğrenildi.

Ancak geçtiğimiz yıl Beşiktaş'taki bir otelde düzenlenen Çin iftarı Uygur Türkleri tarafından Otel önünde protesto edilmesinden sonra bu seneki iftarın nerede düzenleneceği gizli tutulduğu düşünülüyor.

Bu tür iftar programlarının İlk defa ve sadece İstanbul'da kurulmadığı, birkaç yıldır Türkiye ağırlıklı bazı ülkelerde de organize edildiği biliniyor.

MUHAMMED ALİ ATAYURT

 

Bu Haberi 1253 kişi okudu!
25/05/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.