DOĞU TÜRKİSTAN’A DAVET EDİLEN TEŞKİLAT LİDERİNDEN ‘’YALANLARINIZA KARNIMIZ TOK’’ YANITI
SON DAKİKA

DOĞU TÜRKİSTAN’A DAVET EDİLEN TEŞKİLAT LİDERİNDEN ‘’YALANLARINIZA KARNIMIZ TOK’’ YANITI

Pekin hükumetinin Doğu Türkistan'daki Müslümanların hak hukukunu çiğnemesi ve dini özgürlüğünü kısıtlaması dahası insanlık dışı zulümleri nedeniyle Malezyalı 10 binlerce Müslüman Çine karşı protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

Hemen ardından Çin hükumeti Malezya Müslüman cemaat önderlerine ‘’güzel, refah ve barış dolu XinJang’ı ziyaret etmez misiniz?’’ başlığıyla Doğu Türkistan’a davet ettiği bildirildi.

Konuyla ilişkin açıklamalarda bulunan Malezya Müslüman gençler hareketinin reisi Muhemmed Faysal Abdulaziz, Doğu Türkistan’da kurgulanan göstermelik ziyaretlere karnımız tok’’ yanıtını verdi.

Abdulaziz,BM insan hakları komitesinin Doğu Türkistanla ilgili raporlarını incelediğini ve Çin’in aşırılıkla mücadele dediği şeyin aslında başörtüsü takmak, namaz kılmak, kur’an okumak , sakal ve bıyık bırakmak gibi dinin temel prensipleri olduğunu artık yalanlarına ne Müslümanlar nede uluslararası toplumun inanmayacağını tebliğ ettiği belirtiliyor.

Öte yandan Kuveyt davetçiler birliği ve Dünya Müslüman alimler birliği ayrı ayrı Doğu Türkistanlı Müslümanlara sabır etmesini dilerken Müslüman alemine Çin zulmüne sessiz kalmama çağrısı yaptı.

6.1.2020-Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 224 kişi okudu!
06/01/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.