DOĞU TÜRKİSTAN'DA ÖLÜM PANİĞİ!
SON DAKİKA

DOĞU TÜRKİSTAN'DA ÖLÜM PANİĞİ!

25 Haziran Özgür Asya radyosunun verdiği bilgilere göre Doğu Türkistan’ın Hoten Vilayeti karakaş ilçesi Çinibağ polis merkezine bağlı 13 kent ve 2 köy olmak üzere her kentte ceset yakma tesislerinin açıldığı öğrenildi.

Daha önce Çin yönetiminin Doğu Türkistan’ın 9 farklı bölgesinde ceset yakma tesislerinin kurulduğu, sadece Urumçi'de bulunan Tesise 50 küsur güvenlik görevlilerinin işe alınacağı ile ilgili ilanların verildiği haberlerde yer almıştı.

Bu Bölgelere Özellikle Tesis Edildi.

Son zamanlarda Doğu Türkistan Genelinde Sözde ‘’Defne İşlemleri Merkezi ve Meyyit Kaldırma Merkezi’’ adında çok sayıda ceset yakma tesislerinin yayılmaya başladığı, Urumçi, Kaşgar,  Haoten ve Aksu gibi büyük şehirlerden ziyade özellikle Dini itikadı güçlü olmasıyla bilinen Uygur Türklerinin yoğunluk olarak yaşadığı kent ve köylere dahi ceset yakma tesislerinin kurulması dikkat çekiyor.

Bilgilere göre Hoten Vilayeti karakaş ilçesinde ceset yakmak tesislerinin kurulma süreci, geçtiğimiz yıl temmuz ayından itibaren başlamış olup, bu da toplama kamplarının tesis edilişinden 4 ay sonrasına denk geldiği, bahsi geçen İlçenin Orçu köyünde de ceset yakma tesisinin kurulmaya başladığı ve şu ana denk 4 kentte birbirinden bağımsız 4 büyük ceset yakmak tesisinin daha açıldığı öğrenildi.

Şimdi Vakit Türkistan Vakti.

Gözlemcilerse  Hapishaneler, Toplama Kampları şimdi ise Ceset Yakma Tesisleri. Hele ki bu tesislerin hep Müslüman Uygur Türklerinin yaşadığı bölgelere kurulması, Çin’in Doğu Türkistan'da  büyük soykırım uygulamakta olduğunun apaçık delili değil mi?.

Şimdi Vakit Türkistan Vakti, Diasporadaki bizler Uluslararası Toplumu Doğu Türkistan'a ve orada İşlenmekte olan İnsanlık dışı Cinayetlere dikkatini çekmeliyiz ve Bu İnsani göreve davet etmeliyiz ''Çünkü Doğu Türkistanlı Hiçbir Müslüman Türk, Böyle Bir Ölümü haketmiyor'' ifadesini kullandı.

Bu Haberi 4671 kişi okudu!
28/06/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.