DİASPORADAKİ DOĞU TÜRKİSTAN DAVASI
SON DAKİKA

DİASPORADAKİ DOĞU TÜRKİSTAN DAVASI

Doğu Türkistan Stk’lar Birliği başkanı HidayetOğuzhan ve beraberindeki heyet Ankarada bir takım resmi görüşmelerde bulundu.

Ayrıca Uygur Araştırma Enstitüsünün tertib etmesiyle Doğu Türkistanlı teşkilat başkanları Ankara’da bir araya gelerek ileriye dönük çok önemli İstişare Toplantısı gerçekleştirdi.

Elazığ’da İHH tarafından Doğu Türkistan Konulu panel düzenlenirken, Başkan Oğuzhan’ın öncülüğündeki heyet Bursa’da eğitim gören Öğrencileri ziyaret etti ve unlara destek çıkan yetkililerle bir araya gelerek teşekkürlerini iletti.

Öte yandan Çek Cumhuryetinin başkenti Prag şehrindeki Çek Fenler Akademisi tarafından düzenlenen Doğu Türkistan’daki kaos ve son durum) konulu oturumda Uygur aktivistler tarafından Uygur meselesi anlatıldı.

Ayrıca Dünya Uygur kurultayı yürütme komitesi başkanı Ömer Kanat’ında katılımıyla Uygur Akademisinde ‘’ABD Çin ilişkileri ve Uygur meselesi’’ konulu istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Avrupdaki Doğu Türkistanlı teşkilatlar Hollan’da da bir araya gelerek Doğu Türkistan konulu konu alan konfrans düzenledi ve bölgede tertip eden Kermese katılırken Türkiye’de faaliyet yürüten Nozugum Aile ve kültür derneği mensupları Düzce Üniversitesin’de düzenlenen etkinlikte Doğu Türkistan tanıtım çadırı kurdu.

MUHEMMED ALİ ATAYURT
Bu Haberi 298 kişi okudu!
22/10/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.