DİASPORADAKİ DOĞU TÜRKİSTAN DAVASI
SON DAKİKA

DİASPORADAKİ DOĞU TÜRKİSTAN DAVASI

İyi Parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nı BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmaya ilişkin ‘’Doğu Türkistan’ı ve Kırım’ı dile getirmemesi çok vahim bir hatadır” eleştirisinde bulundu.

Parti toplantısının ardından konuşan İyi Parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'ndaki konuşmasına eleştiride bulunarak ŞUNLARI SÖYLEDİ; Cumhurbaşkanımızın BM’de yaptığı konuşmada neredeyse bütün mazlum ülkeleri “unutmadan” söyleyip de Doğu Türkistan’ı ve Kırım’ı dile getirmemesi çok vahim bir hatadır. Dış politikamız sıkışmış dahi olsa diplomasi bunun için vardır. Çin ve Rusya ile iş birliğine devam ediyorken, muhataplarımıza hatalarını ve yanlışlarını da söyleyebilmeliyiz. Türk Hariciyesinin tecrübesi buna kifayet eder. Birleşmiş Milletler’de bu kadim Türk topraklarındaki zulümleri “yok sayma ve görmezden gelme” tavırsızlığının ve anlamsız sükûtun hiçbir izahı yoktur. Bu anlamsız tavır, Türk Devleti’nin başına yakışmamıştır!

Tayyip Bey’e hatırlatırız ki: “Dünya beşten büyüktür, doğrudur. Ama bu dünyanın içinde mağdur Kırım halkı ve mazlum Doğu Türkistan halkı da vardır!”

MUHEMMED ALİ ATAYURT
Bu Haberi 222 kişi okudu!
26/09/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.