DİASPORADAKİ DOĞU TÜRKİSTAN DAVASI (Özet 12-14 Aralık)
SON DAKİKA

DİASPORADAKİ DOĞU TÜRKİSTAN DAVASI (Özet 12-14 Aralık)

Doğu Türkistan Yeni Nesil Hareketi ve Doğu Türkistan İnsan Hakları izleme Derneği temsilcileri Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversite, İslami İlimler Fakültesinde Doğu Türkistan hakkında konferans verdi.

Ayrıca Doğu Türkistan Yeni Nesil Hareketi Kastamonu Temsilcileri Deniz Feneri Derneği Kastamonu şubesinde Doğu Türkistan’ı anlatırken Doğu Türkistan Maarif Cemiyeti ve Satuk Buğrahan İlim ve Medeniyet Vakfından bir heyet İnsan ve Medeniyet Vakfını ziyaret etti ve Doğu Türkistanlı Üniversitede okuyan gençlerin yetiştirilmesi konusunda müzakerelerde bulundu.

Öte yandan Uygur akademisi Tarafından İstanbul Türk Ocakları Konferans salonunda ‘’Türk Dünyası Jeopolitiği perspektifinden Kuşak Yol projesine bakış’’ Konulu Panel düzenlenirken Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin tertip etmesiyle Ankara’da iki gün devam edecek ve “Yeni Bir Dünya için Barış, Adalet ve Merhamet" konulu 28.Uluslararası Müslüman Topluluklar Kongresinde Uluslararası Teşkilatlar Birliği başkanı Hidayet Oğuzhan, dünyanın dört bir yanından gelen Müslüman topluluklar temsilcilerine Doğu Türkistan meselesini anlatacak.

Ayrıca başkanı Hidayet Oğuzhan’ın kaleme aldığı Doğu Türkistan, Esaret Ve Zulmün Gerçek Yüzü adlı kitabı ikinci kez yayından çıktı.

Bugün İstanbul’da Kamu Sen öncülüğünde Çin zulmüne karşı basın açıklaması ve protesto gösterisi düzenlenirken Ankara merkezli Uluslararası Arama, Kurtarma ve yardım derneği (TAMGA) resmi İnternet sayfasından basın açıklaması yayımladı.

MUHEMMED ALİ ATAYURT
Bu Haberi 263 kişi okudu!
14/12/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.