DENİZLİ MÜFTÜSÜNDEN ÇİNLİLERE TOKAT GİBİ SORU
SON DAKİKA

DENİZLİ MÜFTÜSÜNDEN ÇİNLİLERE TOKAT GİBİ SORU

Çin Halk Cumhuriyeti Şanghay Belediyesi Etnik ve Din İşleri Komisyonu Genel Müdürü Bei Hua başkanlığındaki yetkililerinden oluşan heyet, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık’ı ziyaret etti.

Denizli İl Müftülüğü makamında gerçekleşen Çin heyeti ziyareti sırasında Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başmüfettişi İbrahim Hatipoğlu, 23. Dönem AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, İl Müftü Yardımcıları Hasan Hüseyin Ortanca ve Hasan Hüseyin Palabıyık ile Mustafa Çiftçi’de hazır bulundu.

Peygamber Efendimiz’in (s.a.s.) müminler için her hususta rehber olduğunu belirten Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, “Ülkemizde de diğer din mensupları huzur ve güven içerisinde hiçbir engelleme ve kısıtlama olmadan rahat bir şekilde ibadetlerini yerine getirebilmektedir. Söylediğim sözlerin en canlı şahitleri İstanbul’da ve diğer şehirlerimizde yaşayan diğer din mensuplarıdır. Ülkemizde yaşayan diğer din mensuplarına gösterilen hoşgörü ve müsamahanın diğer ülkelerde de gösterilmesini can-ı gönülden istiyoruz” diye konuştu.Buraya kadar her şey normal geçti fakat Denizli il müftüsünün şu sorusu salonda bulunanları ve Çin heyetini tedirgin etti. 

Soru: “Sincan Uygur Özerk Yönetimi’ adı ile bilinen ‘Doğu Türkistan’ olarak tanınan bölgede yaşayan Müslüman Türklere, dünya basınında ve sosyal medyada, yapılan baskıların ve zulümlerin her geçen gün arttığı yönündeki haberlerin doğru olmamasını temenni ediyoruz. Bu olayların gerçekliği var mıdır?”Çin heyeti başkanı Bei Hua’nın Küstah Cevabı: “Çin Halk Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti gibi laik devlettir. Yasalarımızın tanıdığı din mensuplarına daima ibadet hürriyeti özgürce yerine getirmeleri konusunda yardımcı oluyoruz. Bu ziyaretimizde ülkenizin çeşitli din mensupları ile birlikte yaşama tecrübesini, sizlerden aldığımız bilgiler ışığında bizlerde hizmet sunmaya gayret göstereceğiz.” şeklinde idi.İşte Görüyor Sunuz Anlatmaya Gerek yok!Her Şey Ortada!Anlatmaya Gerek Yok!

Kaynak:https://www.denizligazetesi.com/guncel/cin-heyeti-il-muftulugunu-ziyaret-etti-h73608.html

Bu Haberi 2864 kişi okudu!
12/07/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.