ÇOCUKLARDAN OLUŞAN ORDU
SON DAKİKA

ÇOCUKLARDAN OLUŞAN ORDU

Çin’in Doğu Türkistanda tesis ettiği Toplama Kamplarında tutsak edilenlerin sayısı resmî olmayan kayıtlara göre nerdeyse 1 milyonun üzerinde ve  Doğu Türkistanın en kalabalık sayılan şehirlerinde dahi gündelik hayat durmuş durumda. Kişilerin kadın erkek gözetmeden tutsak edildiği biliniyor.

Ancak bunların geride bıraktığı çoluk çocuklarının ne halde olduğu hakkında hiç bir bilgi alınamıyordu.

27 Şubat Kimliğini gizleyen bir tanık tarafından açığa vurulan bazı bilgilere göre Doğu Türkistan’da toplama kamplarına götürülen anne ve babaların geride bıraktığı çocukları için Çin yönetimi tarafından “Darlitam” Adı verilen çocuk yuvalarının tesis edildiği ve buradaki çocukların çok kötü şartlar altında yaşamakta olduğu,  dahası bilinmeyen nedenler dolaysıyla intihar eylemlerininde yaşandığı bildirildi.

Gözlemcilerse, Çin’in bu çucukları küçücük yaştan itibaren eğiterek, büyüdüklerinde istediği herşeyi yapabilen bireyleri ortaya çıkarma pılanının olduğunu ve  bunca baskı, tehditlerine rağmen canını ortaya koyarak yurt dışına haber uçuran kardeşlerimiz için Tüm Doğu Türkistan mazlumları için birşey yapma zamanının gelip geçtiğini İfade ediyor.

Bu Haberi 2060 kişi okudu!
02/03/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.