ÇOCUK AŞISI, ZEHİR ÇIKTI
SON DAKİKA

ÇOCUK AŞISI, ZEHİR ÇIKTI

24 Temmuz Da Juyuan Haberinde Çin’in Changsheng biyolojik ilaç ve gıda üretim şirketinin geçtiğimiz hafta ifşa edilen sağlık ve kalite standartlarının altında sahte çocuk aşısı satması uluslararası toplumda tepki çekmişse ülke genelinde krize ve Çinlilerin ayaklanmasına neden oldu.

Çinde ortaya çıkan aşı sıkandalı Çinin Şilin eyaletinde bulunan Changsheng biyolojik ilaç ve gıda üretim şirketi çalışanının açıklamalar ile patlak verdi.Şirket, yapılan araştırmada sağlıksız 250 bin adet Aşı’nin Shandong eyaletinde bulunan sağlık merkezlerine satıldığını açıkladığı açıklamıştı.

Söz konusu sahte aşçıların kaç çocuk üzerinde kullanıldığı ise bilinmiyor. Ancak En küçüğü üç aylık bebeklere uygulanan aşının ağır hastalıklara ve ölümlere kadar götürdüğü belirtilirken Çocukları ölen annelerin Çin devlet başkanı Şi Jinping'i Afrika ziyaretini iptal edip  derhal Ülkeye Dönmesi ve sorumluluğunu yerine getirmesini talep ederek hükümeti protesto ettiği görüldü.Yapılan Araştırmalara göre ortaya çıkan statistik veriler sahte aşıların Doğu Türkistan genelinde de %99 oranında Kullanıldığını gösteriyor İddiası ortalıkta dolaşıyor, fakat gerçek olup olmadığı tam bir muamma.

Bu Haberi 1624 kişi okudu!
26/07/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.