ÇKP, İşlediği İnsanlık Dışı Suçlarını Gizlemeye Çalıştı

ÇKP, İşlediği İnsanlık Dışı Suçlarını Gizlemeye Çalıştı

Son yıllarda Doğu Türkistan'daki zulme tanık olan ve aynı vahşetleri başından geçiren Kamp tanıklarının, Çin'in bölgedeki soykırımı, kölelik politikası ve kadınlara yönelik namussuzca işlenen suçlarla ilgili uluslararası topluma verdiği ifadeler toplumda büyük tartışmalara neden oldu. Çin’den bu haberleri yayan Medya guruplarına yalanlama dahil yasaklamalar da gelmişti.

En son BBC’nin Toplama Kamplarındaki Uygur Türkü kadınlara sistematik tecavüz ve cinsel taciz yapıldığı ile ilişkin çıkan habere karşı Çin yönetimi yine aynı yöntemlerle suçlarını gizlemek için halkı ifade vermeye ve zulmü yalanlamaya zorladığı görüldü.

UYGURLARI KONUŞTURARAK TOPLUMU YANILTMAYA ÇALIŞTI

Geçtiğimiz hafta düzenlenen bir basın toplantısında Çinli yetkililer sözde Toplama kampı mezunu olduğu iddia edilen bir kaç Uygur kadını konuşturarak kampların birer meslek öğreten merkezler olduğunu ve burada eğitimini bitirenlerin kendi işini kurabildiği ve çeşitli alanlarda istihdam edebildiği imajını öne sürmekle Uluslararası toplumu kandırmaya ve kendi suçlarını örtmeye çalıştı.

Daha önce Çin komünist Parti yetkilileri, ABD’nin eski dışişleri bakanı Mike Pompeo, 19 ocakta Doğu Türkistan’da yapılanların bir “soykırım ve insanlığa karşı işlenen suç” olduğunu ilan etmesinden sonra Doğu Türkistan’daki halkı ABD aleyhine yalanlama ve kınama videosu çekip sosyal medyada paylaşma kampanyası başlatarak tepki göstermişti.

TOPLANAN DEKLİLLER ÇİN'İN SOYKIRIM YAPTIĞINI DORULUYOR

Ancak Kamp mağdurları ve tanıklarının birinci ağız paylaştığı bilgiler ve belgeler toplama kamplarında hapsedilen milyonlarca masum insanın ve dışarıda sözde serbest olan halkın  gerçek durumunu yansıtıyor ve Çin'in yalan söylediğini ayyuka çıkarmaya devam devam ediyor.

Muhammed Ali ATAYURT
Kaynak: Türkistan Press
Kaynak: https://www.facebook.com/100034398679054/posts/451384702684815/?d=n

 

Bu Haberi 215 kişi okudu!
16/02/2021
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.