ÇİNLİLERE ÜLKEMİZİ TERK EDİN UYARISI
SON DAKİKA

ÇİNLİLERE ÜLKEMİZİ TERK EDİN UYARISI

1 Temmuz Kazak Haberlerinde Çin’in yayılmacı politikası kapsamında Kazakistan'da kurulan Çin yatırımcı firmalarının çoğalmaya başladığı ve o firmalarda çalışmaya gelen Çinli nüfusunun hızla artmasının yanı sıra Her türlü ahlaksızlığı ve çirkinliği yapmalarından rahatsız olan Kazakistan halkından bir gurup genç, Şimkent şehrindeki Çin işletmesi Firmaların lojmanına girerek Çinli göçmenlerin üstüne kabus gibi çöktü.

Uyuduğu yataklarından kaldırılıp kapı önüne çıkarılan Çinli İşçilere hitap eden kazak gençleri, burası Müslüman bir memlekettir, burada içki içmenize ve  kızlarımıza sarkıntılık yapmanıza asla izin vermiyoruz ve istemiyoruz. Bugün size dokunmayacağız ve size 24 saat süre vereceğiz. Kazakhstan'ı terk edin diye uyarıda bulundu.

Çin Mesajı Anlar.

Gözlemciler, Doğu Türkistan'da Çin’in her türlü baskı ve işkencelerine maruz kalarak ezilen Kazak soydaşlarımıza Kazakistan halkının sahip çıktığını biliyoruz. Ve halk tarafından defalarca rapor edilmesine rağmen Kazakistan hükumetinden herhangi bir yanıt verilmediğini de gördük. Ammâ bu gençlerimiz Doğu Türkistanlı Kazakları katledip kanlı elleri ile gelip bizimle el sıkışmaya çalışan bu yaratıklara en güzel cevabı verdiler. Çin Mesajı Anlar ifadesini kullandı.

Bu Haberi 5339 kişi okudu!
03/07/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.