ÇİNLİLER WUHAN VİRÜSÜNDEN ORGAN NAKLİ YAPARAK TEDAVİ OLUYOR.

ÇİNLİLER WUHAN VİRÜSÜNDEN ORGAN NAKLİ YAPARAK TEDAVİ OLUYOR.

Çin’de corona virüsü bulaşan Çinliler organ nakli yaptırarak iyileşmeye başladığı haberleri dikkat çekti.

Çin haber kaynaklarında geçen hafta Çin’in iç bölgesinde virüs tanısı konulan 59 yaşındaki bir Çinlinin 5 gün bekletildikten sonra uygun Akciğer nakledilerek iyileştiği yazıyor.

Bilgilere göre İdam cezasına mahkum edilen bir suçlunun Akciğerini bağışladığı ve şans eseri bu canlı organın hastaya tam olduğu iddia ediliyor.

Konuyla ilişkin Avustralyalı araştırmacı S. J. Verleman ÇKP’nin (Çin komünist Parti) Doğu Türkistanlı tutsaklar başta olmak üzere mahkumlar üzerinden yasal veya dolaylı yollardan zaten yapa geldiği canlı organ ticaretini virüs kapan Çinlileri iyileştirme fırsatına çevirmesinden duyduğu endişelerini dile getirerek ceza kamplarındaki ve hapishanelerdeki Uygur, kazak, Kırgız ve Özbek Türkü müslüman’ın iç organlarını zorla çalıp para veren her hastaları iyileştirmeye başladığını ileri sürdü.

Daha önce Müslüman Uygurlardan çalınan organları Arap ülkelerine “Helal Organ” etiketiyle pazarladığı hatta bu iş için lüks, özel hastaneler dahi açıldığı, hava limanlarında özel yeşil koridor oluşturulduğu biliniyor fakat şu anda Wuhan virüsü bulaşan çok sayıda üst düzey yetkili ve zenginlerin olduğu ve Çin’in ceza kampları ve hapis hanelerdeki 5 milyona yakın Uygur'u "hazır av" olarak kullandığı öne sürülüyor.

Aynı şekilde İngiltere merkezli avukatlar ve insan hakları savunucularından oluşan Çin Formu ekibinden 1 Mart tarihli yayınlanan bir raporda, “Çin'de 20 yıldır süren Canlı organ ticaretinin Şu anda Uygurlar ve Falun Gong üyeleri üzerinden yürütüldüğü kaydediliyor.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 218 kişi okudu!
12/03/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.