ÇİNLİLER ELİNDEKİ UYGUR İŞÇİLERİ SATMAYA BAŞLADI
SON DAKİKA

ÇİNLİLER ELİNDEKİ UYGUR İŞÇİLERİ SATMAYA BAŞLADI

Ucuz iş gücü olarak köle yerinde Çine gönderip çalıştırılan Uygur Türklerine ilişkin Çinli Sosyal medya hesaplarında yayılan işçi satma ilanlarından yine biri elde edildi.

Çinin Fujıan bölgesindeki Simeyir şirketinin verdiği işçi satma ilanında, Doğu Türkistan’dan gelen ucuz iş gücünden elinde 800 işçinin olduğu yer alıyor.

Aralarında 350’sinin yaşları 16 ile 40 yaş arası sağlık kontörlünden geçmiş kadın işçi olduğu ilave ediliyorken eğer anlaşmaya varılsa alınan iş gücü sayısı 300’den aşarsa devlet tarafından bir polis memurunun görevlendirileceği vede 24 saat yatılı kalıp işçileri gözetleyeceği belirtiliyor.

Anlaşmanın en az bir yıl süreyle ve en az 100 işçi alındığı taktirde anlaşma yapılacağı ve beraberinde işçileri gözetleyen bir memurun olacağı ifade ediliyor.

Özellikleri kısmında ise Doğu Türkistanlı İşçilerin dayanıklı, çok çalışan ve laf dinleyen olduğu işi bırakma şansı olmadığı ve keyfince kulana bileceği, anlaşma sonrası 15 gün içerisinde adrese gönderileceği yazıyor.

Gözlemciler Anne Babaları ve öksüz çocuklar Çin’in elindeyken nasıl emre karşı gelsinler. Çalışmayı reddettiği an kendisi dahil tanıdığı kim varsa hepsi yok ediliyor diye kaydetti.

7.1.2020-Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 262 kişi okudu!
07/01/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.