ÇINLI YETKILILER DOĞU TÜRKISTANLILARI SOSYAL MEDYADA ENGELLİYOR.

ÇINLI YETKILILER DOĞU TÜRKISTANLILARI SOSYAL MEDYADA ENGELLİYOR.

Çin hükumeti, Doğu Türkistanlıların talep ve isteklerini görmemezlikten gelmeye devam ederken güçlü delillerle hak talep eden Dava öncülerinden başlayıp aktivistlere kadar sosyal medya platformunda etiket bombardımanı ile sorulara boğan herkesi engelledi.

Son olarak Çin başkonsolosluğu sözcüsü resmi twitter hesabından Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar birliği başkanı Hidayetullah Oğuzhan’ı engellediği görüldü.
Başkan Oğuzhan sosyal medya hesabından “Çinin Doğu Türkistan yalanlarını ispatlı bir şekilde sürekli ifşa ettik, ayriyeten son günlerde Anadolu Ajansına yönelik başlattıkları saldırılarına gösterdiğimiz tepkiden dolayı Çinli sözcü bizi engellermiştir.” Açıklamasını yaptı.

Daha önce ailesine ulaşmaya çalışan Çin hükumetine de defalarca başvurmasına rağmen hiçbir sonuç alamayan bunun üzerine sesini duyurmak adına sosyal medyada kampanyalar düzenleyen ve Çinli yetkililerden bilgi almak isteyen İş adamı ve aktivist Ömer Hamdullah gibi bir çok Aktivist’in sosyal medya hesabı, Çinli yetkililer ve Çinli resmi hesaplar tarafından engellenmişti.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 393 kişi okudu!
15/05/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.