ÇİNLİ HAYKERLER, UYGURLARA AİT WB SAYFALARINA SALDIRIYOR
SON DAKİKA

ÇİNLİ HAYKERLER, UYGURLARA AİT WB SAYFALARINA SALDIRIYOR

Sosyal medya'da Çince yayınlar yaparak Çinliler arasında büyük kitle toplayan Uygur Youtuber İntizarın (İnty) paylaştığı bilgilere göre Çin komünist hukümeti 2013’ten itibaren diasporada Doğu Türkistanla ilgili gelişmeleri çeşitli dillerde haber yapan İnternet sitelerine Hacker tain ederek defalarca saldırı düzenlediği ileri sürüldü.

Ayrıca sayfalara virüs yerleştirerek ziyaret eden ziyaretçilerin cep telefonları ve bilgisayarlarındaki özel bilgilerini çaldığı ancak şubat 2019 tarihinden itibaren Google şirketinin durumu farketmesinden sonra açığın kapatıldığı belirtiliyor.

Listede bize ait Haber sitelerinin dışında 20’yi aşkın daha bir çok Doğu Türkistanlı haber siteleri ve derneklerin resmi sayfalarınında özel takibe alındığı görülüyor.

Çin hackerlarının saldırısına uğrayan internet sayfaları şöyle; istiqlalhaber.com»، «turkistanpress.com»، «uyghur.com» ، «turkistantv.com» «maarip.org»، «wetinim.com»، «istiqlal.net» akademiye.org»، «turkistantimes»، «uyhurtimes»، «weiwuer.com gibi daha nicesi.

FATMA HASAN

Bu Haberi 395 kişi okudu!
04/09/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.