ÇİNLİ DOKTOR, SALGINLA İLGİLİ VERİLERİN SAHTE OLDUĞUNU İFŞA ETTİ

ÇİNLİ DOKTOR, SALGINLA İLGİLİ VERİLERİN SAHTE OLDUĞUNU İFŞA ETTİ

Çinli yetkililerin dünyayı kasıp kavuran salgın ile ilgili açıkladığı veriler uluslararası toplumda uzun süredir tartışılıyor. Bitter Winter Network'ün son haberi Çin'in verileri nasıl kontrol ettiği hakkında bazı detayları ortaya koydu.

Zhejiang Eyaletindeki bir doktor Bitter Winter haber ajansına verdiği röportajda Wenzhou'daki salgının Şubat ayında şiddetli olduğunu, enfekte olanların çok fazla sayıda ve durumunun ağır olduğunu ancak eyalet yetkililerinin hiçbir ölümün rapor edilmemesi konusunda ciddi kısıtlamalar getirdiğini ve Virüs bulaşanların tıbbi kayıtları diğerleriyle değiştirilerek başka bir departmana transfer edildiğini, bu sayede vaka sayısının azalmasını ve ölenlerin diğer hastalıklardan ölmüş algısı yaratıldığını ifşa etti.

Oysa Çinli yetkililer Zhejiang Eyaletinde görülen net vaka sayısının 1.200 kişi olduğu ve tek bir ölüm olduğu yalanını paylaşmıştı.

Buna ek olarak Çinli yetkililerin sağlık çalışanları üzerindeki kontrolleri askıya alarak sağlık çalışanlarının çoğunlukla enfekte olmadığı gibi yanlış durum bildirisi yaratılarak Şüpheli doktorlar gözlem için evlerine geri gönderilip sivil listesine alındığı ortaya çıktı.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 350 kişi okudu!
29/04/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.