ÇİN ZULMÜ “TİKTOK”UYGULAMASINDAN İFŞA EDİLİYOR
SON DAKİKA

ÇİN ZULMÜ “TİKTOK”UYGULAMASINDAN İFŞA EDİLİYOR

Doğu Türkistan’daki insan hakları ihlalleri ve işlenen insanlık dışı cinayetlere karşı özgür dünyadaki Doğu Türkistanlılar tutsak edilen aileleri hakkında tanıklık veriyor. ancak memlekette kalan ve zulmü birebir yaşayanların böyle bir şansı olmamıştı.

Geçtiğimiz günlerde Çin’in bölgede kurduğu top yekün imha sistemi ve yaptığı zülümlerin günden güne artmasıyla beraber Doğu Türkistan halkı yapılan zülümleri ve Doğu Türkistan’da yaşanan gerçekleri ortaya dökmenin bir yolunu bulmuş, akrabaları hakkında tek tek tanıklık verdiği görüntüleri sosyal medyaya yansımıştı.

Elde edilen görüntüler arasında Doğu Türkistan'ın Gulca şehir Döng mahalle semtinde yaşayan 30 yaşındaki ilk okul öğretmeni Arsılanın eşi eğlence videoları paylaşılan ''TikTok'' uygulamasının Çince versiyonu olan ''Douyin'' uygulamasından kocasının Mesleki Eğitim adı altındaki ceza kampında öldürüldüğüne şahitlik verdi.

Arsılanın eşi, kocasıyla çekildiği güzel anılarının fotoğrafını paylaştığı videonun yorum kısmına “o çok uzaklarda onu bir daha asla göremem” şeklindeki paylaşımıyla Arslan’ın ceza kampında şehit edildiğini teyit ediyor.

FATMA HASAN
Bu Haberi 908 kişi okudu!
28/08/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.